Skip to content Skip to footer

Ege Üniversitesi
9. EGEART Sanat Günleri

Ege Üniversitesi öncülüğünde birincisi 2005 yılında gerçekleştirilen EgeArt Sanat Günleri iki yılda bir İzmir’in farklı galerilerinde açılan görsel sanat eserlerinden oluşan sergileriyle sanatseverlere ulaşmış; panel, söyleşi, sahne etkinlikleri ve çalıştaylar ile her yıl 40.000’i aşan sanatsever sanatın birçok dalı ile buluşturulmuştur.    

Yıllar içerisinde geleneksel hale gelen ve markalaşan “EgeArt”, sanatta kaliteyi önemsemiş ve özellikle genç sanatçıları destekleyici bilimsel altyapı oluşturmuş ve yarışmalar düzenlemiştir.

Sanatsal faaliyetler üretmek, sanatın gelişimine katkı sağlamak, sanatı ve sanatçıyı sanatseverlerle bir araya getirmek, Ege Üniversitesinin toplumsal görevleri arasındadır. Ege Üniversitesi’nin Uluslararasılaşma ve Dijitalleşme hedefleri kapsamında; kültürlerarası etkileşimi artırmak, sanat belleğini zenginleştirmek ve sanatın gelişimine katkı sağlamak üzere 13-16 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 9. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri “Dijitalleşen Dünyada Sanat” teması birçok ülkeden katılan sanatçıların eserleri ve uluslararası filmler ile kapsamlı bir programla sanatseverlerle buluşacaktır.

“Dijitalleşen Dünyada Sanat” teması ile; EgeArt’a 140’ın üzerinde ülkeden katılım sağlanmış, yarışmaların başvuruları dijital ortamda yapılmış olup, EgeArt’ta yer alan tüm sergiler sergilerin açılış tarihleri sonrası www.egeartsanatgunleri.com adresi üzerinden “EgeArt Dijital Sergi” portalından dijital olarak ziyaret edilebilir hale getirilmiştir.

9. EGEART Sanat Günleri
Açılış: 13 Aralık 2022 – 13:00

EGE ÜNİVERSİTESİ

Ege Üniversitesi öncülüğünde birincisi 2005 yılında gerçekleştirilen Uluslararası Ege-Art Sanat Günleri; normalde iki yılda bir düzenleniyordu, ancak pandemi sebebiyle 2021 yılında düzenlenemedi. bir yıl gecikmelide olsa 2022 yılı “9. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri” sergiler, konferanslar, paneller, atölye çalışmaları, çalıştaylar, konserler, dinletiler, sunumlar, tiyatro gösterimleri ve film gösterimleri ile İzmirli sanatseverlere tam anlamıyla bir sanatsal şölen yaşatacak.

9. Uluslararası
EGEART Sanat Günleri
13 Aralık 2022

"Dijitalleşen Dünyada Sanat"
Ege Üniversitesi 9. Uluslararası Sanat Günleri
İletişim

EA Atatürk Kültür Merkezi
Mithatpaşa Caddesi No:92/A
Konak/İZMİR

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır.